Monday, March 4, 2013

Ferguson: Ja Pse E Mposhti Reali Barcën

Ferguson: Ja pse e mposhti Reali Barcën


Sir Alex Ferguson e ka fajësuar trajnerin Jordi Roura për humbjen e Barcelonës ndaj Real Madridit. Trajneri i Manchester United ka vlerësuar se Roura është bërë “bajat” me këtë formacion dhe se është dashur të bëjë ndryshime.
“Isha në stadium për të parë nga afër atë takim të madh. Nga kjo ndeshje kam mësuar shumë për ndeshjen me Realin. Unë vlerësoj se humbja e Barcelonës erdhi nga dobësia e trajnerit. Si kohëve të fundit nuk e ka ndryshuar fare formacionin duke u paraqitur me lojtarë të njëjt. Tani më mbetet mua për të ndryshuar diçka, mendoj se jemi favorit” deklaroj Ferguson.