Monday, March 18, 2013

Messi: Ja pse jam lojtarë i mirë

Lionel Messi ka thënë në përvojën e tij si futbollist, asnjëherë nuk ka shikuar se çfarë thonë të tjerët për të, por se ai gjithmonë ka qenë vetëkritik ndaj vetes duke vlerësuar të mirat dhe të kqijat e tij. ”Mua kritikat as nuk më bëjnë më të mirë, as më të keq. Unë jam një vetëkritik ndaj vetes. Jam një futbollist i mirë falë akademisë La Masia e cila më zhvilloi mua shumë. Në futboll luaj me lojtarë të famshëm si Xavi e Iniesta. Nuk dua të më krahasojnë me askënd, unë jam i nderuar që personalisht kam arritur me gola legjenda si Pele, Maradona apo Mueller. Personalisht nuk ndjeku rekordet, karriera ime është e gjatë, më intereson suksesi i skuadrës” deklaroi Messi