Monday, March 18, 2013

Nuhiu në Turqi, hero se jo mahi(Video)

Sulmuesi shqiptar me pasaportë austriake, Atdhe Nuhiu ka qenë figura kryesore në ndeshjen derbi të kampionatit turk mes Besiktas dhe Eskesehirsport. Nuhiu arriti që të shënoj golin e barazimit në këtë ndeshje duke u inkuadruar në lojë vetëm në 15 minutat e fundit të ndeshjes. Mysafirët ishin duke pësuar 2 me 0 ndërsa u kthyen në lojë në 10 minutat e fundit të ndeshjes. Ates në minutën e 8o ngushtoi në 1 me 0, ndërsa kosovari Nuhiu heshti mijëra tifoz në Turqi duke shënuar për mrekulli në sekondat e fundit të ndeshjes.