Monday, March 18, 2013

Ronaldo: Ja cili eshte formacioni im i endrrave

Fenomeni Ronaldo i pyetur nga Fifa mbi Formacionin e endrrave te tij ai ka perzgjdhur 11 lojtaret me te mire ne bote ne rolet e tyre Ben pershtypje se ”Fenomeni” nuk ka zgjedhur asnje lojtar nga Bundesliga apo Seria A por vetem nga Liga Spanjolle dhe ajo Angleze. Iker Casillas – Portier Real Madrid – La Liga Spanje – Euro 2012 Dani Alves – Mbrojtes i Djathte Barcelona – Kupa e Mbretit Sergio Ramos -Mbrojtes Qendre Real Madrid – La Liga Spanje – Euro 2012 John Terry – Mbrojtes Qendre Chelsea – FA Cup, Champions League Marcelo – Mbrojtes i majte Real Madrid – La Liga Xavi – Mesfushor Qendre Barcelona – Copa Del Rey Spanje – Euro 2012 Andres Iniesta -Mesfushor Qendre Barcelona – Kupa e Mbretit Spanje – Euro 2012 Frank Lampard – Mesfushor Qendre Chelsea – FA Cup, Champions League Cristiano Ronaldo – Sumlues Real Madrid – La Liga Lionel Messi – Sulmues Barcelona – Kupa e Mbretit Neymar – Sulmues Santos – Recopa Sudamericana, Kupa Libertadores, Kampionati Paulista