Sunday, March 3, 2013

Samsung Galaxy S4 definitivisht arrinë në Mars (Foto)

samsung-galaxy-s4-concept Samsung lajmëron se kërcimi nga klasa e 3 në 4 do të jetë më i madh se sa ai i mëparshmi. Paralajmërimi për klasin e ri të pajisjeve Samsung më së shumti do ti dëmtojnë shitjes së verzionit të ri të HTC One, shitja e të cilit fillon me 19 shkurt. Interesante është se kjo nuk do të jetë hera e parë që Galaxy S dhe HTC One të pengojnë në shitjen e njëri tjetrit. Galaxy S4 do të ketë procesor tetë-bërthamësh Exynos 5, procesor grafik Mali-S678 (8-bërthamësh), ekran Super AMOLED Full HD 4.99 inçësh, 2 GB RAM, 13 MP kamerë të pasme në të cilën do të mund të inçizohen video me kualitet 1080p dhe 30 FPS, kamerë të përparme 3 MP dhe 720p. Galaxy IV do të vijë me Jelly Bean 4.2.2, lajmëron Sam Mobile.