Wednesday, March 13, 2013

Si të heqni njollat e kuqe në fytyrë


Perberesit:
1 luge krem qumeshti1 luge vaj ulliri3 luge gjelle leng portokalliPergatitja:
Marrim portokallin, e shtrydhim dhe i marim gjithe lengun. Hedhim lengun e portokallit ne nje tas dhe shtojme me radhe kremin e qumeshtit dhe vajin e ullirit. I perziejme gjithe perberesit se bashku deri sa te krijohet nje mase e njetrajtshme, pastaj e vendosni ne fytyre. E lini masken te qendroje mbi lekure per 15 minuta, pastaj shperlani fytyren me uje te vaket.