Monday, April 15, 2013

Çfarë Ronaldinho, shikojeni Valon Berishën (Video)

Një driblim fantastik i kosovarit Valon Berisha, është bërë hit në mediat evropiane. Futbollisti kosovar, anëtar i skuadrës austriake Red Bull Salzburg ka treguar aftësit e tij mahnitëse në driblim duke i’a humbur topin një lojtari kundërshtar. Në ndeshjen e përfaqësueseve U17 të Norvegjisë dhe Ishujve Faroe, Berisha arriti që për mrekulli të shmangë një kundërshtarë duke bërë një vallëzim në stilin e yllit brazilian, Ronaldinho. Madje në “Youtube” driblimi i tij me topin ndërmjet këmbëve komentohet se a është njëri nga më të mirët në histori.