Wednesday, April 10, 2013

Si U Dashurua “Sulltani I Madhërishëm” Me Një Vajzë Të Varfër


Në gjithë këtë situatë ai mori rolin kryesor në serialin “Binbir Gece” në të cilin u takua me aktoren e re Berguzar Korel.
Ata u dashuruan dhe lidhja e tyre përfundoi me martesë. Por duket se kjo nuk ishte mirëpritur nga të afërmit e tij pasi, Berguzar ishte e varfër, ndërsa Halit ishte një yll filmi.
“Prindërit e mi ishin kundër lidhjes që kam tani, sepse para katër vitesh Berguzar ishte e varfër. Sapo kishte filluar të paguhej si aktore, por ne e kuptuam se jemi për njëri-tjetrin pavarësisht gjërave dhe fati na solli këtu, mëkat që ende nuk kemi kurorë si duhet. Tani nuk mund ta imagjinoj jetën time pa Berguzar dhe Aliun”, ka thënë Halit Ergenc, transmeton “Panorama”.
Halit dhe 30 vjeçarja janë prindër të një djali derisa sot marrin rolet më të njohura të kinemasë turke. Së fundi 40 vjeçari po arrit sukses me rolin e Sulltanit në telenovelën me të njëjtën titull.
66189[1]