Saturday, May 4, 2013

Bomba nga Spanja: Lewandowski te Barça


Lajm bombastik ai që raporton "El Mundo Deportivo" përsa i përket Robert Lewandowskit. Pep Guardiola mund të jetë çelësi i operacionit të bujshëm të merkatos së verës duke mos këmbëngulur në marrjen e sulmuesit polak te Bayern Munchen dhe duke i lënë rrugë të hapur ish ekipit të tij Barcelonës. Sipas gazetës katalane, Barça është gati ti ofrojë verdhezinjve plot 25 milionë euro për kartonin e tij.

Ky do të jetë një revansh edhe ndaj Real Madrid, i cili u eleminua në gjysëmfinalet e Champions League pikërisht nga Robert Lewandowski, ndërsa bavarezët duket se nuk do të bëhen pengesë.