Tuesday, May 7, 2013

yshja me e forte e shekullit spanjoll


Dyshja me e forte e shekullit spanjoll
Goli  i dyte i Cristiano Ronaldos kunder Vajadolidit erdhi nga nje goditje kendi e ekzekutuar nga Mesut Ozil. Portugezi gjuan me koke dhe mund  portierin Jaime ne porten e Vajadolidit per te kurorezuar me gol asistin e gjermanit.
Ky ishte goli i 20-te i portugezit ne bashkepunim me asistet e Mesut Ozil. Te dy se bashku kane krijuar nje partneritet me nivelin me te larte te shanseve per gol ne La Liga ne shekullin ku ndodhemi. Ata ndiqen nga dyshja Yeste-Urzaiz me 19 gola te Athletic, dhe Navas-Kanoute me 18 gola te Sevilla. Keto partneritete jane tevetmet qe i afrohen sadopak fuqise se perbashket CR7-Ozil, ne baze te statistikave spanjolle.
Dyshja Ozil-Cristiano Ronaldo ka qene nje sukses i dukshem qekur gjermani u transfeua te Real Madrid gjate sezonit 20010-2011. Ata kuptohen shume mire ne fushe dhe jane te sinkronizuar ne menyre perfekte. Kjo eshte e thjshte per t’u kuptuar kur behet fjale per nje lojtar si Ozil, qe eshte nje ekspert per te nxjerre gjuajtje te atilla, ne menyre qe CR7 te shenoje si nje makineri golash. 
Cristiano Ronaldo-Ozil