Sunday, June 9, 2013

Seedorf i “lodhë” me gola

ssedirfClarence Seedorf po vazhdon të shkëlqej te skuadra e Botafogos. Ylli veteran holandez është shëndrruar në një lojtar të rëndësishëm ku po shënon shumë gola.
Në ndeshjen e mbrëmshme mes Ponte Pretas dhe Botafogos, Seedorf realizoj edhe një gol. Seedorf realizoj gol të bukur kur me një gjysëm volej arriti të mposhtë portierin e Ponte Pretas.