Friday, April 5, 2013

Europa League, tronditet Tottenham: Gareth Bale demton keq kycin e kembes


Europa League, tronditet Tottenham: Gareth Bale demton keq kycin e kembes
Kishin mbetur vetem pak minuta nga perfundimi i lojes ne ndeshjen Tottenham – Basel, e cila ka perfunduar me rezultatin 2-2, kur Gareth Bale ishte duke sfiduar lojtarin Degen per kontrollin e topit. Ai ka pesuar nje kthim aspak natyral te kycit te kembes, qe i ka shkaktuar nje demtim te rende.
Sulmuesi i Tottenham ka dale jashte fushe nepermjet barrelave mjekesore. Kjo eshte nje goditje e tmerrshme per skuadren e Villas Boas qe ne kete pike do t’i duhet te arrije qellimet pa lojtarin me te rendesishem, dhe supozohet qe kjo mungese te zgjase per disa kohe. (Shikoni videon ne katrorin me lart)
Tottenham-Gareth-Bale