Sunday, April 28, 2013

Ja çfar koreografie kanë përgatitur tifozët katalan për ndeshjen me Bayernin

Barcaa
Pas organizimeve që kanë përgatitur tifozët e Real Madridit për ndeshjen kthyese më Borussia Dortmundin, nuk kanë ndenjuar duarkryq edhe tifozët e Barcelonës të cilët kanë pregatitur një koreografie të shkëlqyer për ndeshjen kthyese në Cam Nou përball Bayernit.
Në koreografin që kanë përgatitur tifozët e Barcelonës  shkruhet: Barça, Orgull, Barça,  fjalë Orgull do të thotë krenari në gjuhën katalane.Kjo është koreografie e tretë në këtë sezonë që përgatisin katalanët pas ndeshjes, dy të parat ishin në ndeshjet me Realin e Madridit dhe Milanon.