Wednesday, April 24, 2013

Borussia Dortmund – Real Madrid, formacionet zyrtare

reeeee
Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes gjysemfinale të Ligës Kampionëve ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Real Madridit.Trajneri i vendaseve Jürgen Klopp ka vendosur të startojë me këtë njëmbdhjetshe:Weidenfeller, Piszczek, Hummels, Subotic,Schmelzer,Bender, Gündogan,Gotze, Reus, Błaszczykowski dhe Lewandowski.
Në anen tjetër Real Madridi do të starojë me: Lopez, Varane, Pepe, Ramos, Coentrao, Khedira, Ozil, Alonso, Modric, Ronaldo dhe Higuain.