Friday, April 19, 2013

Messi bën gati valixhet. Largohet nga Barcelona!!

4f6bbccc-6310-425d-802a-35800263b082---0-
Lionel Messi largohet nga Barcelona. Ja cila është arsyeja.
Fansat e Messi-t duhet te qetësohen? Jo, pasi nuk behet fjale për një transferë klubi, por ai largohet nga banesa ne Barcelone për shkak te zënkave me fqinjët. Ylli i Barça-s ankohet çdo mbrëmje për ta duke qene se bëjnë shume rrëmujë. Fillimisht ai ka ndërtuar një mur qe mbron nga zhurmat, por me pas iu desh ta prishte për shkak se ishte pa leje. Mënyra e vetme për te gjetur qetësinë ishte largimi nga shtëpia.
Mendohet se Messi do shpërngulet brenda muajit ne një qytet bregdetar qe quhet Castelldefels, 20km larg Barcelonës. Sipërfaqja e banesës llogaritet te jete 10.000 metra katrore dhe kushton 1 milion euro. Le te shpresojmë qe kësaj here futbollisti dhe familja e tij te gjejnë me ne fund qetësinë.