Thursday, March 14, 2013

Messi shënoi golin dytë nga ofsajdi i paster (VIDEO)

Regjia spanjolle asnjëherë nuk e ka dhënë reprizën e golit të dytë Lionel Messi, nga këndi nga i cili do të vërehej menjëherë pozicioni i pastër jashtë loje në ndeshje kundër Milanos. Loja dhe fitorja plotësisht e merituar e Barcelonas nuk është kontestuar nga askush, por në video shihet shumë qartë se si Messi pranoi topin nga Andres Iniesta, në pozitën minimum një metër jashtë loje, por goli u pranua. Ngjarja ndodhi vetëm 2 minuta para se Niang qëlloi shtyllën, ndërsa momentin kur Boateng ktheu topin në zonën e rrezikshme, topin supozohet se e ka ndal me dorë Gerard Pique, poashtu moment që nuk është reprizuar asnjëherë. Shikone momentin dhe bindun