Wednesday, May 8, 2013

Manchester United Zyrtarizon Menaxherin e ri

David Moyes është menaxher i ri i Manchester United.
Bosi i Everton ka rënë dakord për të lëvizur në Old Trafford dhe do të bashkohet me klubin në fund të sezonit .E Ardhmja Moyes ka qenë në dyshim për disa muaj, pas refuzimit të tij për të nënshkruar një marrëveshje të re për , Evertonin  dhe, pas daljes në pension Sir Alex Fergusonit, djajtë e kuq kanë vepruar shpejt duke e emruar David Moyes menaxher te ri te tyre.
Bosi i Real Madridit, Jose Mourinho kishte qenë i lidhur shumë në këtë post, por  bordi në Old Trafford kanë vendosur që 50-vjeçari ish-mbrojtësi i Celtic është njeriu i duhur për të udhëhequr klubin përpara