Thursday, May 16, 2013

Riberi e fale Boatengun: Birra ishte pa alkool

Frank Ribery vazhdon te jete mik me Jerome Boatengun. Pak dite pasi u perfol per nje zenke mes tyre pas festes se titullit te Bayern ku Boateng e lagu ate me birre, tani me jane qartesuar te gjitha.

Te dy lojtaret jane fotografuar se bashku duke konfirmuar miqesine e tyre ndersa eshte shpjeguar se sperkatja me birre nuk ishte kunder rregullave te fese myslimane pasi qe birra nuk ishte me alkool.

"Ribery eshte vellau im dhe une nuk bej gjera kunder tij. Ai e respekton ne mase te madhe fene e tij dhe une kete e vleresoj. Mes nesh nuk ka krize sepse birra qe une e kam lagur ate, ishte birre joalkoolike, gje te cilen e ka kuptuar pas ndeshjes edhe Ribery" sqaron Boateng