Saturday, May 11, 2013

Trofeu i Bundesligës në duart e Xherdanit!

Xheraa
Xherdan Shaqiri ka arritur ta fitojë titullin e parë të Bundesligës në sezonin e tij të parë në Bayern Munchen, por kjo nuk është e gjitha pasi që ai ka mundësi të fitoj po ashtu Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Kampionëve pasi që skuadra e tij gjendet në finale të këtyre dy kompeticioneve.
Xherdani u transferua tek gjigandi bavarez verëm e kaluar nga skuadra zvicrane Basel, ndërsa në sezonin e parë në Bundesligë ka arritur t’i shënoj katër gola.