Friday, May 3, 2013

Madrid kerkon ndihmen e ‘armikut’ Messi


Madrid kerkon ndihmen e ‘armikut’ Messi
Nje periudhe bashkepunimi duket se po shuan disi rivalitetin e theksuar midis skuadres madrilene dhe asaj katalanase. Tashme qe te dyja jane eleminuar nga Champions League dhe kane thirrurr kunder njera – tjetres ne keto dy ndeshje te rendesishme, projekte te tjera i bashkojne perpara.
Madridi eshte duke u pergatitur per Olimpiaden e vitit 2020, per te cilen ka kerkuar ndihmen e Lionel Messi-t, i cili ka shansin te behet nje yll edhe ne kryeqytet, dhe te fitoje simpatine e tifozeve kryeqytetas.
Madridi eshte ne gare me Tokyon dhe Stambollin ne Olimpiaden e vitit 2020 dhe vendimi perfundimtar lidhur me kete ceshtje do te merret ne daten 7 shtator ne Buenos Aires nga Komiteti Olmpik Nderkombetar.
Madrilenet shpresojne te kene mbshtetjen e yllit argjentinas ne kete gare, ku nese kandidatura spanjolle shpallet fituese, edhe Barcelones do ti duhet te pergatise ndeshjet e futbollit. Shtypi spanjoll ka beret e ditur se presidenti i Komitetit Olimpik spanjoll Alejandro Blanco, ka kontaktuar homologun e tij te Barcelona, Sandro Rosell, per ta bindur qe Leo Messi te marre pjese ne delegacioni qe do te fluturoje drejt Buenos Aires.
Messi