Wednesday, June 19, 2013

Goli që po “çmend” internetin (Video)

Eric Hassli, sulmuesi francez i Vancouver Whitecaps, është prej atyre futbollsitëve që nuk tremben të provojnë të shënojnë nga çdo pozicion. Në ndeshjen e tij të fundit kurajoja e tij ia ka vlejtur.
Pas një kroimi që vjen jashtë zone, Hassli koordinohet në mënyrë të shkëlqyer dhe shënon një gol spektakolar, megjithëse tifozët janë mësuar tashmë me të tillë gola nga francezi.
Goli i tij është duke bërë xhiron e botës në internet dhe është ndër videot më të klikuara.