Sunday, June 2, 2013

Tre trofe në një sezon, jo pak për një shqiptar apo jo?


Xherdan Shaqiri mund të cilësot një lojtar me fat. Brenda një viti në Gjermani, lojtari kosovar i cili u transferua vitin e kaluar nga Baseli ka arritur të fitojë tre trofe me skuadrën e Bayern Munich.
Pas Bundesligës dhe Ligës së Kampionëve, skuadra e Shaqirit ka arritur ta fitojë edhe Kupën e Gjermanisë pasi në finale mundën Stuttgartin, me rezultat 3:2.