Saturday, February 23, 2013

5 Menyra Si Te Hedhni Nje Femer Ne Shtrat


Mos nxitoni! Punet per femrat duan kohen e tyre, nese ju shkoni per qendrim nate (One Night Stand). ONS eshte i bazuar vetem ne terheqjen fizike. Por nje marredhenie serioze duhet te kete nje themel te forte.
Permiresojeni pamjen tuaj! Shkoni tek bazat e pare. Pak njerez nuk kujdesen per pamjen e partnerit te tyre. Nje jo prezentim duhet te kete karakteristika te tjera te shquara do te tejkalojne siperfaqen e jashtme te ngarkuar seksit tjeter. Fjala qe femrat shikojn trurin e burave eshte vetem per te LOOSERS. Shikoni ne cdogje! Pastertin , rrobat, floket, thonjte, lekuren CDOGJE! Me shikim e pare ju kalojn ne filtrin e tyre , e athere i beni pershtypjen e pare edhe pastaj vazhdon me tej. Nje njeri mund te ndaloje pamjen e jashtme dhe te ''duruar'' nje Bimbo per cdo semester. Por nje grua nuk do te toleroje pista apo kepucet tuaja per nje jave!
Permiresoni sensin e humorit! Nese gruas e jetes tuaj i pelqen humori juaj vazhdoni ashtu! Por duhet te dini se kjo pervec se eshte e rralle eshe dhe e rrezikshme. Thjedht mund te jet e sjellshme dhe te qesh me 'budalliqet'' e tuaja. Shikojeni! Mund ta komentoj me shoqet e veta dhe te filloj ngadal e ngadal te merzitet. Mos filloni anekdotat te tipit Chuck Norris dhe 9gag. Pervec faktit se grate kan ide te zbehta te asajt qe keto jan, me shume ato i gjejn te ftohta dhe feminore.
 Meso per ate! Meso interesat e saj, miqte e saj, zakonet e saj edhe te shohesh nese nderpriten me te tuajat. Shikoni nese ju pershtatet. Ciftet qe kane se paku nje interes te perbashket jane ato qe ndahen rralle. Nese interesat e saj jane aq larg nga tuajat do tju keshillojme qe te mos bini ne kurth. Lereni dhe kerkoni diku tjeter. Keni afat te gjate ju do te jeni te lumtur nese prisni per ate qe meritoni dhe interesat e tuaj jan te perbashkta, nuk do merziteni ne takimin e pare.
Bejeni levizjen tuaj shpejt! Mos u mereni me ate, me shoqerin e asaj. Femrat nuk vonojn tju hedhin ne FRIENDZONE. Mos u beni si shofer taksie, mos ndrryshoni karakterin per te qe tju pranoj! Ose do te kenaqet me ju ashu sic jeni , ose ajo kurre nuk do ju pranoj. Jo me shume se 2-3 jave. Ju duhet te keni perfunduar me ate ose pozitivisht ose negativisht. Te jesh i vazhdueshem dhe i ndershem dhe shikojeni ate ne sy. Mos e luaj si "dikush". Mendoni se gruaja do te jete se bashku me ju per gjith vitet e mbetura te jetes tuaj. Nese ju refuzone me te paren mos hiqni dore. Goditini per her te dyt. JO TE TRETE! STOP ATJE. Kjo eshte nje humbje kohe per te , kembengulni. Nese te refuzon edhe te dyten her , mblidhni mbeturinat tuaj , shikoni siper edhe hecni jeten. Te jesh krenar , nuk eshte nevoj te qani per dicka qe nuk keni patur kurre. Jeta vazhdone edhe femra e jetes tuaj mund te jet rreth nje qoshe tjeter.

----- Dhe një gjë të fundit. Kur ju jeni në fazën e kërkimit nuk e vënë të gjitha paratë tuaja në të njëjtin numër. E pra ajo mund të luajë bord shumë deri në qëllimin. Pastaj ne të prerë thikë "patrulla".