Saturday, February 23, 2013

Dëmtimi i frikshëm i Van Persiet (video)

Robin Van Persie ka pësuar një dëmtim të frikshëm (dhe idiot) në përballjen me QPR-në duke ngjallur frikë para përballjes me Real Madridin. 

Pasi bëri një harkim nga krahu, ai humbi kontrollin duke u rrëzuar afër një aparati forografik. Holandezi ka patur dhimbje të mëdha në shpinë ndërsa ka lënë fushën në minutën e 41′. 

Sipas të dhënave të para ai do të mungojë në ndeshjen ndaj Real Madridit.